Konsultacje rodzicielskie
Spotkania te mają na celu poszukiwanie przez rodziców, wspólnie ze specjalistą, nowych sposobów radzenia sobie z niepokojącymi nas zachowaniami, które pojawiły się u dzieci.
Psychoterapia indywidualna
Jest to forma wsparcia, która opiera się na regularnych spotkaniach (zazwyczaj raz w tygodniu) z terapeutą, na których klient dzieli się swoimi przeżyciami dotyczącymi zgłaszanej trudności. Spotkania te stopniowo pozwalają lepiej zrozumieć mechanizmy stojące za przeżywanym dyskomfortem i ułatwiają podejmowanie bardziej świadomego działania na rzecz poprawy swojego samopoczucia. Stałą współpracę zawsze poprzedza spotkanie lub spotkania konsultacyjne, na których m.in ustalany jest cel, czas trwania i zasady współpracy. Konsultacja taka pozwala również ustalić czy posiadane przez psychoterapeutę kompetencje będą pomocne w przypadku zgłaszanej trudności.
Psychoterapia par i rodzin
Terapia pary jest procesem, w którym partnerzy, przy wsparciu psychoterapeuty, próbują wspólnie przezwyciężyć powstały w ich związku kryzys. Dużą uwagę poświęca się tu komunikacji, wzajemnym oczekiwaniom i potrzebom. Spotkania zazwyczaj odbywają się co dwa tygodnie (75 min.).
Terapia rodzinna z kolei angażuje wszystkich domowników, którzy konstruują rodzinną codzienność. W procesie terapii bardzo ważne jest uwzględnianie różnych perspektyw członków rodziny oraz odkrywanie nowych możliwości współpracy w celu osiągnięcia pożądanej równowagi w relacjach rodzinnych. Spotkania w ramach terapii rodzinnej odbywają się co trzy tygodnie (75 min.).